انسان بی رابطه
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢۸  

تقریبا یک سال پیش بود که فیلمی از جک نیکلسون دیدم به نام As good as you get . فیلم در مورد نویسنده ای است که داستانهای عاشقانه بسیار پرفروشی می نویسه و در عین حال از هر نوع تماسی با آدمها خودداری می کنه! وسواس شدیدی داره، هیچ کس رو به خونش راه نمی ده و در خیابان جوری یک وری راه می ره که نکنه یک وقت کسی باهاش تماس پیدا کنه و در عین حال اونقدر خوب از روابط انسانی و عاشقانه می نویسه که کتابهای معروفی داره.

 اون زمان خیال می کردم این یک جور غلو فیلم سازیه و در عالم واقع چنین چیزی نمی تونه واقعیت داشته باشه تا اینکه چند روز پیش مطلبی در مورد امیلی دیکنسون شاعره شهیر آمریکایی خوندم که واقعا باعث تعجبم شد. این خانم که در عرصه ادبیات آمریکا خیلی نام دار است به ندرت از خانه بیرون می رفته، با غریبه ها اصلا روبرو نمی شده و با اعضای خانواده اش تنها از طریق یادداشت های رمزی صحبت می کرده است! در عین حال شعرهایش در مورد عشق، زنانگی و مرگ هستند.

 این مساله که برخی نام داران حوزه های علوم انسانی دارای زندگی های عجیب و غریب هستند چیز تازه ای نیست. اما پرهیز از رابطه با انسانها و در عین حال نوشتن از انسان، کار عجیبی است. من فکر می کنم اصلی ترین رشد ها وقتی اتفاق می افتد که در چالش با انسان دیگری قرار می گیرند و اصلا به همین علت ازدواج نیمی از دین است چون تو رو در تماس بسیار نزدیک با کلیت وجود یک انسان دیگه قرار می ده. در کنار این موضوع هم معتقدم داشتن خلوت و درونگرایی بویژه برای خانمها امری حیاتی است و در نهایت امر هم تعادل است که حرف اول و آخر را می زند.
کلمات کلیدی:
آرایشگاه زیبا!
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٢٢  

مدتی است که شبکه دو صبح ها تکرار سریال آرایشگاه زیبا را می دهد. امروز تصادفا قسمتی را دیدم که مرحوم رقیه چهرآزاد هم در آن بازی می کرد. فکر کنم کلاس سوم یا چهارم ابتدایی بودم که این سریال پخش می شد. آن زمان کانال یک در همین روزی که آرایشگاه زیبا از کانال دو پخش میشد، جنگجویان کوهستان می داد و من هم که عاشق لین چان و دارودسته اش بودم با بی قراری وقت را به دیدن آرایشگاه زیبا سر می کردم و تمام مدت دعا می کردم که خدایا اگر قرار است برق قطع شود لطفا سر این سریال برود نه لین چان! آن زمان هم که برق یک خط در میان قطع بود. حالا نه اینکه آرایشگاه زیبا سریال بدی باشد که اتفاقا در زمان خودش از بهترین کارهای تلویزیون بود اما به هر حال ما عشق لین چان بودیم و...

 عیسی برایم تعریف کرده مدیر مدرسه خیلی مذهبی شان یکروز همه کسانی را که لین چان نگاه می کردند تنبیه کرده. واقعا نمی دانم دیدن این سریال که شاهکار دوبله آقای زند است، چه مفسده ای داشته اما نشان می دهد که محبوبیتش خیلی زیاد بوده!
کلمات کلیدی:
قایم موشک بازی با..
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٦  

                              چه کسی ابله تر است،

                               کودکی که از تاریکی می ترسد

                                     یا مردی که از نور می ترسد؟  

                                           

                                             موریس فری هیل


کلمات کلیدی:
بودا و خشم
ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٢/٩  

مدتی بود که دلم نمی خواست وبلاگ را به روز کنم و نمی دانم چرا؟ فعلا با این جمله بودا شروع می کنم تا ببینم که دل بعدا چه می گوید.

 

چسبیدن به خشم مثل نگه داشتن تکه ای زغال داغ با هدف پرتاب کردن آن به طرف کسی دیگر است: تنها کسی که می سوزد خودت هستی!

                                                           بودا
کلمات کلیدی: