دیگر کتاب نخوانید
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٧  

این روزها توی این مملکت مترقی باید گوش ها را به شنیدن و چشم ها را به دیدن چیزهای باورنکردنی عادت داد. امروز آقایی آمده بود تلویزیون و راست راست تو چشم من نگاه می کرد و می گفت:

" سرانه مطالعه در کشور ما بسیار مناسب است! اصولا آدمها کتاب می خوانند که سطح فرهنگشان بالا برود و من به یقین می گویم که سطح فرهنگ عامه ما از تمام کشورهای اروپایی و حتی ژاپن!!!!! بالاتر است. شما بروید در متروی ژاپن صبح اول صبح ان کتابی که می بینید دست اینها را بررسی کنید! من خودم رفتم و دیدم که رمانهای بسیار سخیفی می خوانند!! ولی مردم ما کتابهای بسیار محتواداری را می خوانند و اصلا نباید سرانه مطالعه را با کتابهای مبتذل سنجید"

اگر فکر می کنید این حرفها را از خودم درآوردم و دارم به این آقا می بندم بروید برنامه "روز از نو" به تاریخ امروز را نگاه کنید تا گوش هایتان  به این چیزها بیشتر عادت کند. این برادر باسوات! لابد این بلوتوث شبکه تهران را ملاک فرهنگ عامه گرفته ولی خدائیش اینکه ایشان سوات! خواندن ژاپنی هم دارد دیگر جای شاخ در آوردن است. احتملا به زودی ایشان یا وزیر می شوند یا سفیر!

به هر صورت بعد از شنیدن این سخنان گهربار تصمیم گرفتم حتما در آن دعوت قدیمی برادر افشاری مبنی بر مرور کتابهای کودکی شرکت کنم!


کلمات کلیدی: