لذت های تعطیلات عید
ساعت ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/٩  

برای من یکی هیچ کاری در تعطیلات عید (و البته غیر تعطیلات) به اندازه خواندن کتاب خوب لذت بخش نیست. مدتها بود که کتاب فوق العاده ای نخوانده بودم که باز عیسای عزیزم با یک پیشنهاد محشر به دادم رسید. او پیشنهاد کرد که به عنوان عیدی برایش کتاب در جستجوی امر قدسی را بخرم که گفتگوی دکتر حسین نصر و رامین جهانبگلو است و این بهتری کاری بود که در پایان سال ٨٧ انجام دادم. نمی دانید چه مزه ای دارد آدم عیدی برای شوهرش بخرد و خودش این همه از آن بهره ببرد. برخلاف پول بلیط سینما و فیلم، من از پرداخت پول در قبال کتابهایی اینچنین یک سر سوزن هم دچار ناراحتی نمی شوم و خرید آنرا به همه توصیه میکنم.

قبلا شناخت بسیار مختصری از دکتر نصر داشتم و حالا با خواندن این کتاب شیفتگی عجیبی به ایشان پیدا کردم. نصر آدم شگفت انگیزی است و بینهایت از اینکه در ٣٠ سال گذشته نتوانسته به ایران بیاید متاسفم. راستش با همان مختصری که از او شنیده بودم انتشار این کتاب در ایران غنیمت است.

 کتاب در واقع نوعی زندگینامه و سرگذشت اوست که خیلی زیبا هم ترجمه شده. نمی دانم اصل کتاب به چه زبانی بوده است اما مترجم کار خیلی دقیق و خوبی ارائه کرده و نشر نی هم با انتشار آن اعتبار خود را بیشتر کرد.

فعلا مثل بچه ای شده ام که وسط یک غذای خیلی خوشمزه میخواهد مزه آنرا برای دیگران توصیف کند. کتاب که تمام شد شاید باز هم از آن نوشتم.


کلمات کلیدی: