مصادره حضرت معصومه
ساعت ٩:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۱٧  

دفعه قبل که درباره کتاب در جستجوی امر قدسی نوشتم تقریبا دویست و شصت صفحه از کتاب را خوانده بودم اما تعریف های ذوق زده من باعث شد پدرشوهر نازنینم کتاب را مصادره کند و باز هم سر عیسی بی کلاه بماند!

اما چیزی که باعث شد امروز بخوام بنویسم ماجرای حضرت معصومه است که وفاتشون امروزه و باز طبق عادت مالوف از رسانه های مختلف جز دو کلام نوحه و حرف هایی که تهش هیچی معلوم نیست، خبر دیگری به گوش نمیرسد. من سوال دارم. زیاد هم دارم. نود و پنج درصد سوالاتم هم اصلا قابلیت طرح در جایی مثل وب را به هزار و یک دلیل ندارد. اما در مورد ایشان نمی توانم سکوت کنم و ببینم حرفی زده نمیشود. همین یک مورد حضرت معصومه در نشان دادن عمق بدبختی ما زنان امروز که هرچی مردان متحجر خرافی از دین به خوردمان داده اند در طول صدها سال از هضم رابعه مان گذشته کفایت دارد.

آخر یکی به من بگوید این چه اسلامی بوده که دختر بیست و هشت ساله یک امام معصوم نه فقط ازدواج نکرده (قابل توجه آنها که این روزها نسخه همه را با ازدواج میپیچند) بلکه باسواد (نه سواد خواندن و نوشتن که در نهضت سواد آموزی یاد میدهند) بوده در حدی که عرب خودخواه مرد پرستی که هنوز در عربستان نمیداند زن را جزء جنس آدمیزاد بداند یا نه باید برود سوالات خود را از او جواب بگیرد. ما در مملکتی زندگی میکنیم که داعیه دار اسلام است اما دختر جوان ما تنهایی به هر جا سفر کند چپ چپ نگاهش میکنند، به هتل ها راهش نمیدهند و هزار بدبختی و تحقیر دیگر و آنوقت هزار سال پیش یک دختر عرب مجرد بلند میشود پیاده از مدینه به قم میرسد! چقدر ما بدبختیم که این همه مرد او را احاطه کرده اند و خیلی هایشان تا همین چند سال پیش به دختر ها حق سواد یاد گرفتن نمی دادند و دختر را به سادگی آب خوردن بی رضایت هم شوهر میدهند و .... نگوئید نیست و نمیکنند که هست و هنوز هم زیادند متحجرین بیسوادی که اجازه تحصیل و خروج از خانه به دخترشان نمی دهند.

من از این همه عالم مدعی قم نشسته طلبکارم. چنان حضرت معصومه را محاصره و مصادره کرده اند که انگار...

راستی از سیل قم خبردار شدید؟ چهار سال پیش بود که با دیدن آن پارکینگ در وسط رودخانه چشم هایم چهار تا شد و هفته پیش فهمیدم که چشم عده ای کور تا نگویند محیط زیست به زندگی ما چه ربطی دارد! حالا یک تجارتی در کف این رودخانه بکنیم!

 


کلمات کلیدی: