ماراتن کتابخوانی
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٧  

هفته گذشته  واقعا هفته کتاب بود. من که فقط رسیدم یک بار اون هم در حد یک ساعت برم نمایشگاه اما ماراتن بامزه ای بود. توی همون یک ساعت تصمیم مهمی گرفتم که باعث شد تمام هفته سرم به کتاب گرم باشه.  اون تصمیم هم این بود که با توجه به محتوای محدود جیبم و علاقه نامحدود به خواندن بهتره کتاب های زیر دو هزار تومان پیدا کنم!  اولش فکر نمی کردم جواب بده اما داد. اول رفتم روایت فتح و مجوعه نیمه پنهان ماهم رو کامل کردم. قبلا 7 تا کتابش رو گرفته بودم و این بار سراغ شهیدان عبادیان ، فکوری، آبشناسان و قجاوند رفتم. در سری اول کتاب های چمران، همت و همید باکری بینظیر بود. فکر میکنم بخشی به خاطر قلم خانم حبیبه جعفریان باشه که خیلی زیباست. شهید مصطفی چمران را خیلی دوست دارم و باید سر فرصت از او بنویسم. اتفاقا یک کتاب هم از او گرفتم به نام "مرگ از من فرار میکند"

برای خنده و تنوع 5 تا از کتابهای متروی شهرداری را گرفتم که خیلی بامزه بود و یک کتاب ماه درباره سید مهدی شجاعی. راستی شهید چمران یک ترجمه خیلی عالی از دعای کمیل داره که برای خواندن و هدیه دادن جدا خوبه. کتاب دختر پرتقال یاستین گوردر قشنگ بود. گتسبی بزرگ را گرفتم که هنوز نخواندم و البته کتاب مامان معصومه را یعنی خوشه های شهریور که نتوانستم زمین بگذارمش (حتی این یکی هم با تخفیف نمایشگاه دو هزار تومن! بود که جدا ارزونه) البته این آخری را هدیه گرفتم.

بعد از نمایشگاه هم با چند تا از دوستان خوبم مثل زهرا علی اکبری قرار گذاشتیم کتاب هایی که خریدیم به هم قرض بدهیم و از الان دلم رو صابون زدم واسه اون کتاب ها.

کتاب خوب دارید معرفی کنید لطفا

 


کلمات کلیدی: