بلای فارسی وان
ساعت ٥:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱  

این مطلب را هفته پیش در فیس بوکم گذاشتم:

در مورد بلای فارسی وان حتما زیاد شنیده اید. شاید هم تعریفش را زیاد شنیده اید و اصلا شاید همه مشتریش باشیم و خودمان بی خبر. گفتم بلا و یقین دارم بلایی است از انواع همان بلاهایی که بر سرمان آمده و خودمان بی خبریم. در این دو سالی که آمده جسته و گریخته دیده ایم این بلای آسمانی را شاید از هر 100 قسمتی 10 قسمت دیده ام و هربار دهانم باز تر از قبل مانده که چرا نمیشود جلوی این سیل خانمان برانداز را گرفت. چرا همه مان در مسیر سیل گلیم پهن کرده ایم و چایی میخوریم و بی خیال خفگی مان شده ایم؟

حالا همه بی اخلاقی ها یک طرف، جدیدا تنها بازمانده دین در کشور ما را هدف گرفته اند. خدا را شکر که در این سالها از همه کمتر به قرآن پرداخته ایم. میگویم خدا را شکر و البته میدانم که این از صد لعنت برای خودم بدتر است اما همیشه از هر کجا که ناامید میشدم با خودم میگفتم هنوز کتاب خدا را آنقدر نخوانده اند که بازیچه شب و روزشان شود و حداقل کسی بر متن آن دست نمیبرد حتی اگر غلط ترجمه کنند و غلط تر تفسیر، باز میتوانی عربی یاد بگیری و اصل کلام خدا را بخوانی و...

این سریال "همسان" مثل بختکی روی گلویم افتاده و نفسم را گرفته. فکرش را هم نمیکردم که اینها اتفاقا اصل متن را هدف گرفته اند و تازه لزومی ندارد که به اصل متن اشاره کنند. هر غلط و بدتر از غلطی که کردند (ای کاش دستم باز بود برای فحش دادن حداقل دلم خنک میشد!) آخرش میگویند: کتاب خدا اینجوری گفته !!!

پناه بر خدا. نمیدانم از کی تا به حال خدا مجوز داده که زن موقع ازدواج حق نظر ندارد و اگر بله را به زور بگوید ازدواج خیلی هم درست است و اگر طلاق دادندش در خانه زندانی میشود و حتی اگر سه طلاقه شده بود به زور شوهر دوباره میدهند و دوباره به زندان خانه بر میگردد و...

سازندگان اسپانیایی زبان و هنرپیشه های غیرمسلمان چنان دروغ ها را واقعی میبافند که آدم حیرت زده می ماند. از وهابی ها جلو زده اند این مراکشی ها! خوب ما هم که حوصله نداریم برویم این کتاب خدا را بخوانیم ببینیم اینها راست میگویند یا نه؟ اصلا چه اهمیتی دارد خدا چه گفته؟ حتما همین هاست دیگر. برای همین بی دین شدن کلاس دارد. آدم برود مسیحی شود اصلا! حالا چه مهم که این مسیحی ها زن را مظهر گناه و خلقت اضافه بر سازمان و رفیق شیطان و اصلا خود شیطان میدانند. کی حوصله تحقیق و بررسی دارد؟ مهم این است که خارجی اند و کلاس دارند و الان تبلیغشان همه عشق و محبت است. جوری که آدم فکر میکند قرون وسطی افسانه بوده لابد.

همه اینها اصلا چه اهمیتی دارد. فعلا همه مان در مسیل خوابیده ایم و تخمه میشکنیم و سریال میبینیم و منتظریم تا سیل زودتر بیاید و خفه مان کند. فوق فوقش پتو را میکشیم روی سرمان تا خوف امواج یک وقت خدای نکرده باعث نشود از جایمان تکان بخوریم.


کلمات کلیدی: