پدر سالار
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٩/٢٦  

این روز ها شبکه دو داره تکرار سریال پدر سالار رو پخش می کنه. سریالی که زمان خودش طرفدار و منتقد زیاد داشت ولی به هر حال بخشی از واقعیت جامعه سنتی ما هم بود و گذار از سنت با هم و در کنار هم زندگی کردن رو به آپارتمان نشینی و جدا شدن خوب نشان داد. من عمیقا معتقدم که نقش بی نهایت مهم پدر در خانواده٬ در کشاکش نمایش افراطی قدرت و دخالت تام پدر در زندگی بچه ها مثل پدر سالار و تصویر زشت و تفریط نازیبای این تصویر در سریالی مثل چهارخونه٬ در حال از بین رفتنه. چند قسمت نصفه و نیمه از این سریال چهارخونه دیدم و برام واقعا جای سواله که این همه آدم نا متعادل با این رفتار های زشت یعنی نماینده زندگی ایرانی های سال ۸۶ هستند؟

اتفاقا این سریال پدر سالار و چهارخونه از این نظر به هم شباهت دارن که در هردو خانواده ها کنار هم و در یک جا زندگی می کنن ولی من هر جور فکر می کنم حتی یک ذره دوست ندارم فکر کنم بعد ۱۰ سال این همه ساختار با هم بودن عوض شده. درسته که چهارخونه سریال طنزه ولی واقعا نمی شه بدون از بردن حریم خانواده٬ له کردن جایگاه پدر٬ و هزار جور مزخرف دیگه طنز ساخت.

پدر سالار هر چقدر هم غیر منطقی با بچه هاش رفتار می کرد حداقل می تونستی از احترام و صمیمیت حاکم بر خانواده لذت ببری و حالا....

من که ترجیح می دم پدر سالار ببینم


کلمات کلیدی: