حس خوب رمضان

دارم هر روز بیشتر از دیروز به هوشمندی کامل جسم و ارتباط به شدت معنا دارش با روح ایمان پیدا می کنم. درسته که ما در روانشناسی بیماریهای روان تنی رو داریم اما تجربه با تئوری فرق داره.

قبل از ماه رمضان تقریبا مطمئن بودم که نمی تونم روزه بگیرم. اگر دو ساعت چیزی نمی خوردم معده ام درد می گرفت و سنگ کلیه هم اذیتم می کنه به علاوه چند تا مشکل دیگه که در مجموع تصور 17 ساعت چیزی نخوردن رو غیر ممکن می کرد. با خودم گفتم روز اول امتحان می کنم ببینم چی میشه. سحر اول رو خیلی زود بلند شدیم از نیم ساعت مونده به اذان دیگه چیزی نخوردیم و نیم ساعت بعد اذان خوابیدیم (این متد خیلی جواب میده شما هم امتحان کنید!). در ضمن سحر با معده ام صحبت کردم و براش توضیح دادم که امروز تا موقع افطار خبری از خوراکی نیست. اون هم خیلی با فهم و شعور اصلا اذیتم نکرد!

با این مدل فعلا سه روز را گرفته ام. اگر هم مشکلی پیش بیاید با این شیوه فکر کنم خیلی بیشتر از سال قبل بتوانم روزه بگیرم. یک نکته دیگه هم که کمک میکنه اینه که سرم به کتابی که خیلی دوست دارم گرمه و همین یاعث میشه گذر زمان اذیتم نکنه.

امیدوارم شما دوستان عزیز هم تجربه خوبی از ماه مبارک داشته باشید. التماس دعا

/ 4 نظر / 17 بازدید
شادی

با سلام متاسفانه تجربه ی شما را خیلی ها نمیتونن بکار ببندن چون معده ی خیلی از آدما ( یکیش خودم ! )نه فهم داره نه شعور ! وقتی گ رسنه باشه ارزش انسانی و این چیزا را هم اصلا نمی فهمه ! وقتی گرسنه اش میشه به جای اینکه به ما بگه خودتو با کتاب خوندن سرگرم کن ! میگه پاشو برو تو صف مرغ !

مهدیه

آره با اینکه خیلییی خیلی طولانیه این ماه رمضون اما به آدم خوش میگذره وقتی آدم روزه دار تشنه به آب خنک و شربتهای تگری تو ییخچال چشم غره میره . امیدوارم تا جایی که براتون ممکنه بدنتون همکاری کنه راستی مایعات به وفور میل کنید و یا مثل من سفره ی مدیترانه ای بچینید اول با یه چای کم رنگ یا آب ولرم افطار میکنم نون خیلی کم مصرف میکنم اما میوه هایی مثل آلو هلو خربزه هندونه که آب فراوانی دارن برنامه افطار منه شام هم کامل میترکونم سحر هم گاهی اوقات چون معده جان من هم زیاد با من راه نمیاد ببخصوص اگه خدایی نکرده غذا چرب باشه [ابله]

زهرا

قبول بامشه..من که به پاس حضور یلدا خانوم امسال هم معافم...قضایی ها داره میشه 100تا...فکککککک کن!

شادی

اونجایی که خودم هستم نه ! اما اون جایی که دلم هست آره !