درس بزرگ مبین به من

شاید باعث خجالته اما واقعیت اینه که در زمینه های زیادی مبین از من با استعداد تره. به ویژه در زمینه بروز عواطف و احساسات و راه حل های خلاقانه با همین سن دو سال و 4 ماهگی کلی چیز به من یاد داده اما این آخری واقعا متعجبم کرد.

چند روز پیش روی پیشونیم یک زخم کوچیک شده بود (جالب اینکه خودش چنگول کشیده بود وسط بازی) ظهر کنار هم خوابیده بودیم تا به زعم خودم لالایی بخونم خوابش ببره. حواسش خیلی به صورت من دقیقه برگشت گفت مامان اینجا اوخه؟ گفتم آره مامان. اولش خواست با دست پوست خشک شده رو برداره که من الکی گفتم اوخ ! می خواستم از بحث شیرین خواب منحرف نشیم. بعدش یک اتفاقی افتاد که باعث شد این پست رو بنویسم.

به من با حالت دستوری گفت :مامان چشمات بسته. گفتم چشم. بعد این شعر موش آمد دست داره پا داره که ما از نوزادی براش میخوندیم تا قلقلکش بدیم رو برام خوند و هر بار موشه تا صورت من می آمد و با ملایمت پوست زخم رو می کشید. از تعجب چشمم رو باز کردم. فوری گفت مامان چشم بسته! سه بار این شعر رو برام خوند تا با ملایمت هر چه تمام تر و با خر کردن تمام و کمال پوست زخمی رو برداشت. آخرش هم با خوشحالی گفت که چشمم رو باز کنم. 

واقعا نمی دونستم چی بهش بگم. شرمنده این هوش عاطفی و شیوه خلاقانه بودم که خودم بلد نیستم خیلی جاها ازش استفاده کنم.

/ 8 نظر / 17 بازدید
عیسی

حامل پیام تشکر پدر مربوطه هستم

پینه دوز

[قلب][بغل] مبین خیلی خوراکیه[ماچ] واقعا هم لوس مامانشه[چشمک]

مریم

میدونی من عاشق بچه هام واسه همین چیزا.... خیلی باهوشن و دست نخورده و بکر... حیف که معمولا زیاد دوام نمیارن ...معمولا بعد 5 سالگی کاملا باید و نبایدهای یک زندگی رو میگیرن و بعد از 10 سالگی دیگه اصلا به عنوان یک طبیعت بکر نمیشه روشون حساب کرد... پس لذت ببرید از این همه خودش بودن و کیف کنید از برق نگاهش :-) و معصومیتی که کاملا حمایت میشه... :-)

مهدیه

مریم جون پشرت خیلی لپچشانیه و خواستنی[گل]من وبلگشو خیلی دوست دارم

کیانوش کمانگر

پدر مربوطه از چی تشکر کردن؟؟ [متفکر]

کیانوش کمانگر

پدر مربوطه از چی تشکر کردن؟؟ [متفکر]

راحله

فقط ميتونم از ته دل و با قداى بلند بخندم و تحسينش كنم!!! =)))))[قهقهه]

زهرا

واقعا تو کف فهم و شعورشونم.... بده همیشه زخمات رفع و رجوع کنه خانومی...[خنده]