زندگی در دل آلودگی ها: میراث ما برای نسل آینده

ای کاش قیمت شیر سه هزار تومان بود ولی یقین داشتی که شیر می خوری نه مخلوط میکروب و آب و وایتکس! خیلی دلم واسه بچه هامون می سوزه. تقریبا همه جور آلودگی داریم. آلودگی هوا، آب، خاک، مواد غذایی، آلودگی صوتی و.... یعنی چی رو بهشون سالم تحویل میدیم؟

دیروز یک طرحی که مادرشوهرم سه سال تمام در شورای شهر با هزار مشکل پیگیری کرد به ثمر رسید و پایش کامل آلودگی سموم روی تمام میوه ها و سبزی های میدان اصلی میوه و تره بار انجام و گزارش آن منتشر شد. نتیجه بیشتر به فاجعه شبیه است و تقریبا هیچ چیز سالمی میان خوراکی ها وجود ندارد. 

دلم میخواهد این را سر کسانی فریاد کنم که هنوز می گویند توسعه پایدار و مسائل محیط زیست سوسول بازی است و به زندگی ما ربطی ندارد. حالا دودش نه فقط به چشم آنها که به چشم همه ما می رود. 

هزینه ای که باید بابت بی توجهی به محیط زیست بدهیم تا نسلها ادامه دارد. فقط خدا می تواند به دادمان برسد.

/ 2 نظر / 18 بازدید
پینه دوز

عزیزم برای این ها همه چیز سوسول بازیست ... به اطلاع اساتید، پژوهشگران، مشارکت کنندگان و علاقمندان می‌رساند با وجود هماهنگی‌های انجام شده و بر خلاف انتظار برگزاری دومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی ایران از سوی مسئولان امنیتی لغو گردید انجمن جامعه شناسی ایران ضمن ابراز تأسف و اعلام نارضایتی خود از عدم عنایت برخی دست اندرکاران به اهمیت کاربرد دانش اساتید و پژوهشگران در جهت کاهش مسائل و آسیب‌های اجتماعی و ضمن عذرخواهی از جامعه علمی کشور، عدم برگزاری همایش در روزهای نهم و دهم خرداد سال 1391 را اعلام می‌دارد. این همایش اسفند 90 لغو شد خرداد91 هم باز لغو شد لینکشو از انجمن جامعه شناسی ایران ببین و فقط مقاله های ارزشمند و یه مرور تیتر وار بکن دلت خواهد سوخت این ها پیشگیری را در هیچ سطح و موضوعیتی درک نمیکنند همیشه ترس از بلند شدن بوی گندشان نمی گذارد که .... متاسف شدن و متاثر شدن انگار پیشه ی ما شده ! [قهر]

مهدیه

آخ جون الان میتونم نظرمو بگم داشتم دق میکردممممم" " از ما که گذشت من دلم واسه نسلهای بعدیمون میسوزه" نسل قبلیمونم همینو میگفتن از ما که گذشت........