محله ای که دوستش دارم

در این دنیای مدرن شده که تکنولوژی می خواهد خود را به حلقوم زندگی همه فرو کند، من هنوز به خوشی های سنتی ام چسبیده ام.

الان چهار سالی می شود که در محله ازگل - گلچین ساکن هستیم و اینجا جایی است که می توانم آنرا واقعا یک محله بنامم. محله ای که دوستش دارم.

با وجود ساخت و سازهای وحشتناکی که باغهای زیبای ما را نابود می کند، اینجا محله ای است که می شود ساعت ها در کوچه باغهایش راه رفت، توت های کال و رسیده را با ولع از روی درختها دست چین کرد، به صدای آب و پرنده های سرخوش گوش داد و خلاصه سهم کوچکی از زیستن در طبیعت را تجربه کرد.

اینجا محله ای است که آقا رضای سوپری اش را آنقدر خوب میشناسم که هر وقت گیج و منگ پول اضافی بدهم بدون درنگ بر می گرداند و حتی اگر دچار مشکلی شوم می توانم از او کمک بگیرم. احمد آقای قصابش که می داند اصلا از گوشت سر در نمی آورم، سرم را کلاه نمی گذارد و با دلسوزی گوشت خوب برایم جدا می کند.

اینجا محله ای است که از قدم زدن در آن لذت می برم و برای لحظاتی یادم می رود که در تهران آلوده و خشن زندگی می کنم.

/ 4 نظر / 22 بازدید
پینه دوز

سلام واقعا اینجا به معنای کلمه محله است و ما هم در این احساس با تو موافقیم ... اینجا محله و هم محله ایی به وضوح برای ادم معنی می شود از سوپر مارکتش تا میوه فروش و قصابی و نانوایی و بنگاهی و لوازم تحریری و کپی و ... وقتی در این باغ کوچه ها قدم می زنی از اینکه اینج هویت محلی داری و گه گاه باید سلام کنی و می دونی ادم هایی هستن در محل که بین تو و ان ها یک اعتماد اجتماعی شکل گرفته خوشحال می شوی ... همین دیروز یکی از دوستانی که اهل خطه شمال ایران است ( بندر انزلی) وقتی پیاده بخشی از مسیر را تا خانهی ما امد چنان شیفته ی کوچه نوبهار شده بود که ادعا میکرد در خطه ی شمال چینین کوچه باغ و درختانی نیست و گفت چقدر از ساخت و ساز ها دلم می سوزد ... بنده ی خدا می گفت بیاید کاری کنید !!!![وحشتناک] من هم گفتم خانم همسایه که شما باشید و مادر همسر جهت این اوضاع چه کردند و چه نکردند ... خلاصه من هم باید بگم باهات 100% موافقم[تایید]

شادی

با سلام لذت ببرید که این لذت ها را از ته دل حس میکنم که این مورد یکی از حسرت های زندگی منه

mahdieh

azizam delam tang shod yeho barat :*

پینه دوز

مریمی باغ های کوچه تهرانی رو با اون خونه باغی بزرگ ته گلستان و گود برداری کردن 14 تا 15 طبقه می خوان برم بالاااااااااااا[گریه][عصبانی]