سفر به غار رودافشان و تماشای تاتری در کنار نسرین ستوده

بیست تیرماه که در گرگ و میش دم غروب به دهانه غار رودافشان رسیدیم به قدری خوفناک بود که هرگز خیال رفتن تا انتهای غار را هم به ذهنم راه نداده بودم.

اما انگار حضور در یک گروه ترس را تا حد نزدیک صفر تقلیل می دهد! :)

چون دیروز صبح که هفت نفری وارد غار رودافشان شدیم هیچ ترس و نگرانی نداشتم و خیلی خیلی هم بهم خوش گذشت. غار شگفت انگیز و زیبایی است که در میراث طبیعی یونسکو هم ثبت شده و البته متاسفانه آثار تخریبی مردمی که برای بازدید می آیند در مسیرهای ابتدایی مشاهده می شود. دهانه ورودی این غار بزرگترین دهانه غار خاورمیانه است و ما دیروز تا انتهای غار رفتیم. و البته یک ساعت کوهنوردی برای رسیدن به دهانه غار ضروری است. به نظر میرسید که زلزله های متعددی اخیرا باعث شده بعضی تالارهای داخلی غار مسدود شوند. یک جاهایی که هدلایت هایمان را خاموش کردیم تجربه سکوت و تاریکی مطلق هم فوق العاده بود.

یک تجربه خوب دیگر هم پنجشنبه داشتیم که خیلی تصادفی رفتیم سالن تاتر حافظ و بلافاصله وارد تاتر روایت معلق یک فصل شدیم که هم تاتر بسیار خوبی بود و هم آخرش متوجه شدیم که نسرین ستوده و فرزندانش هم همراه ما به تماشا نشسته اند و هومن سیدی هم تاتر را اسطوره مقاومت و یکی از دوست داشتنی ترین زنهای ایرانی یعنی نسرین ستوده تقدیم کرد. یکم خجالت کشیدم وگرنه خیلی دلم میخواست که برم نزدیک و دستش رو ببوسم. 

/ 2 نظر / 47 بازدید
مهدیه

فکر کنم این غار رو باید رفتا همه میگن خیلی خویه

پینه دوز

طبیعت گردی دوست می دارم و گاهی حسودی میکنم[خجالت]