این مال منه!

دیروز مچ خودم را در حال گفتن جمله ای به مبین گرفتم که خیلی برای گوشم آشنا آمد.

مبین اصرار داشت که شکلات صبحانه فقط مال خودم است و کسی حق دست زدن به آن را ندارد و من با جدیت بهش میگفتم: ما اینجا مال نداریم! همه چی مال همه است!

انقدر طنین این جمله آشنا بود که توقف کردم. یادم آمد مادرم صدها بار مجبور می شد این جمله را به مریم کوچک لجبازی بگوید که مالکیت فردی برایش از هر چیز دیگری در دنیا مهم تر بود. مادرم را با عصبانیت متهم میکردم که مثل کمونیست ها به دنبال زندگی اشتراکی است و حق مرا در مالکیت فردی به رسمیت نمی شناسد (از همان بچگی عاشق حرفهای قلمبه سلمبه بودم که گفتنش در حد سن و سالم نباشد!)

خنده ام گرفت. پسرم عین خودم است. همه چیز را مطلقا برای خودش می خواهد و من با جدیت مادرم با او مبارزه می کنم.

وقتی ماجرا را برای مامان تعریف کردم کلی خندید. گفت تو اولین جمله ای که در یک سالگی بر زبان آوردی (غیر از نیما خر است! البته) این بود: این مال منه!

و جدی همیشه در پی این بودم که بهترین ها مال من باشد و کلا بهترین را حق طبیعی و مادرزادی خودم می دانستم.

چالش دلپذیری خواهد بود. مادر تمامیت خواه و پسر تمامیت خواه! :)

/ 7 نظر / 35 بازدید
برده ولی آزاد

فکر به اینکه دیگران چرا از من برترند را جز در نادانی خود نمی توان جست. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام آرزوی روزی خوب برای پایانی بهتر برایتان دارم [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] باید گرفته شود تا که قدر دانسته شود قدر جاده هموار به چشم نابینا دانسته شود موفق باشید همراه همیشگی امیدوارم روزی به خود بودن افتخار شود نه دیگران شدن. پیشاپیش ممنون از حضورتون

پینه دوز

مراقب دستان پدر باشید که دارید میکشیدش نصف نشود [چشمک]

آمیتریس

پسر نشان از مادر عزیز دارد...[لبخند]

مهدیه

[پلک] pesar ko nadarad neshan az madar[خنده]

شادی

اگر تلاش مادر شما نتجه اش مثبت بوده به یقین تلاش شما هم بی نیجه نخواهد بود [گل]

زهرا جون!!

سلام عزیزم خیلی وقت بود اینجا نیومده بودم...سرحالی خدا رو شکر...من هم:))))) تقریبا یه ساله همو ندیدیم از تولد مبین!!!!!!!!!!! واقعا که!!! به امبد دیداری زود و و شیرین..می بوسمت:***

شادی

سلام دوست به ما سر بزنه چه با سلام چه بی کلام فرق نداره ! خوبید شما ؟امیدوارم سلامت و شاد باَشید